Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że w celu realizacji naszych usług przetwarzamy Twoje dane (szczegóły) i używamy cookies (szczegóły).
Kartki świąteczne na Boże Narodzenie i Nowy Rok – jak to się zaczęło?
Każda rzecz, jaka istnieje w naszym życiu, ma jakąś swoją indywidualną, napisaną kiedyś w przeszłości, historię. Historia kartek świątecznych, w które bez problemu zaopatrzycie się w tej kategorii naszego sklepu handmade DecoBazaar, jest wyjątkowo długa i interesująca. Sięga ona wielu lat przed nami, kiedy to ludzie w Egipcie, wypisywali sobie najlepsze życzenia na papirusie. W Chinach robiono to na kojarzącym sią z Nowym Rokiem, czerwonym papierze. W dzisiejszych czasach kartki świąteczne na Boże Narodzenie są ogólnie dostępne, a ich wysyłanie jest dla nas tak oczywiste jak pójście rano do sklepu po świeże pieczywo. Tymczasem, jak się okazuje, niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że historia europejskich kartek świątecznych ma zaledwie niespełna 200 lat. Dokładnie 170 lat temu w Anglii powstała pierwsza kartka świąteczna. Znajdował się na niej napis „ A Marry Christmas and a happy New Year to You ”. Na froncie tej kartki była rodzina. Pierwsza kartka świąteczna na świecie, za którą uznano właśnie tę angielską, wysłana została w 1843 roku, więc mimo iż karki świąteczne miały swoje zalążki w Egipcie i Chinach, powstały całkiem niedawno.
Kiedy kartki świąteczne na Boże Narodzenie pojawiły się w Polsce?
Pierwsze kartki bożonarodzeniowe pojawiły się w naszym kraju pod koniec dziewiętnastego wieku. Wówczas, w ówczesnej prasie ogłoszono konkurs na polską nazwę kartki wysyłanej pocztą. Zwycięzcą konkursu został Henryk Sienkiewicz ze swoją nazwą „pocztówka”. To właśnie jemu ja zawdzięczamy!
Kartki świąteczne ręcznie robione wciąż są w modzie!
Papierowe kartki świąteczne na Boże Narodzenie i Nowy Rok wciąż nie tracą na popularności. Co prawda młodzi ludzie powoli odchodzą od tradycji wysyłania sobie życzeń świątecznych pocztą, jednak osoby starsze nieustannie kultywują tę piękną tradycję. Kartki świąteczne wysyłamy nie tylko do bliskich i znajomych. Korzystają z nich także firmy i przedsiębiorstwa, które w okresie Bożego Narodzenia, ślą kartki świąteczne z życzeniami do swoich klientów oraz współpracowników. Wysyłając kartki bożonarodzeniowe nie tylko celebrujemy podniosły okres świętowania, ale także okazujemy swój szacunek oraz pamięć. Wysłanie życzeń pocztą nie jest czasochłonne, a gwarantujemy – zdecydowanie milsze niż życzenia wysłane mailem bądź poprzez media społecznościowe. Tradycja wysyłania kartek świątecznych jest urocza i to zadaniem naszym, młodych ludzi, jest sprawienie by nie zanikła.
Kartki świąteczne ręcznie robione – postaw na DecoBazaar
W ofercie sklepu DecoBazaar znajdziecie kartki świąteczne ręcznie robione oraz te drukowane z autorskimi ilustracjami (Świąteczna Magia, Świąteczny Pejzaż, Świąteczne Drzewko) najlepszych polskich artystów. Nasz asortyment kartek bożonarodzeniowych to małe dzieła sztuki, które wyszły spod ręki takich marek jak: Pencil Studio, Bug in the Mug, Muki oraz Parallel World i nie tylko. Przygotowaliśmy dla Was kartki świąteczne kolorowe i stonowane, bardziej klasyczne oraz eleganckie. Gwarantujemy, że znajdziecie tutaj kartki świąteczne dla znajomych oraz dla dziadków. Rok rocznie pojawiają się w tej kategorii kolejne modele kartek bożonarodzeniowych, odpowiadających Waszym potrzebom. Koniecznie sprawdźcie jakie kartki na Boże Narodzenie mamy dla Was w sklepie DecoBazaar.
Scrapbooking to popularne hobby i technika ozdabiania kartek oraz albumów, wykorzystująca przeróżne wycinki i skrawki papieru, zdjęcia, fragmenty książek, a nawet takie ozdoby jak ćwieki, nity czy cekiny. Technika jest bardzo pracochłonna, ale efekty...
It's My Card to ręcznie wykonane kartki na różne okazje. Oto co Svitlana pisze o swojej pasji:
Od dzieciństwa uwielbiałam różne rękodzieła. Już w wieku 9-10 lat dawalam jako prezenty, haftowane własnoręcznie robione poduszki i chuste...
W ostatnim dniu października obchodzone jest święto Halloween. Może bardziej jest to pewien zwyczaj, niż święto, związany głównie z maskaradą, a jego głównym symbolem jest dynia, wydrążona i podświetlona tak, że przypomina twarz. Inne popularne ...